Şirket Yemekleri

Şirket Yemekleri

‘İş dünyasında ve savaşta, avantajlı olabilmenin üç kaynağı vardır. Bu kaynaklar; hız, güç ve moraldir’. İş hayatında çalışanların moralsizliği, tüm işleyişi olumsuz etkilediği gibi devamında başarısız ve düşük performanslı dönemleri de tetikleyebilmektedir. Tam da bu yüzden, yöneticiler, işletme içi kaynaşmanın ve moral verici etkinliklerin düzenlenmesine önem gösterirler. Bu önem çoğu zaman şirket yemekleri olarak eyleme dönüşse de, bazen bir gezi etkinliği bazen de bir sanatsal etkinlik olarak hayat bulur. Etkinlikler ne şekilde hayat bulur bilemeyiz, önemli olan etkinliğin öngörülen sonucu yakalayıp yakalamaması, sonuçları ile şirket raporlarına işlenişidir. Peki, yemek yemenin mutluluk hormonu salgılamakla bir ilgisi var desek...

Moral bulmak, motive olmak hatta ailelerin tanışması şeklinde planlanan aktiviteler şirket yemekleri olarak gündeme geliyor olsa da biliyoruz ki etkinliğin asıl nedeni kaynaşmaktır. Kaynaşmanın ve motive olmanın temeli, lezzetle yenen yemeklerin akabinde salgılanan mutluluk hormonundan sonra realitesiyle buluşmaktadır. Bir meze bile insanı bir diyardan bir diyara götürmeye yetse de bu tatlı gezintinin mutluluğu, paylaşıldıkça hissedilmektedir. Bu hissediş bir muhabbetin deminde alev alırken, öngörülen sonucun gözle görünüyor olmasının enerjisi dört bir yanı sarmaktadır. Sarmaktadır çünkü Kolcuoğlu markasının servis verdiği çatısı altında kötü enerjiye yer yoktur. İlk günkü heyecan ve aşkla hazırlanan şirket yemekleri tadanların damağında eşsiz bir lezzet olarak kalırken, işin sırrını ve tarifini isteyenlerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

İşin sırrı ve tarifi mi? İşin sırrı yaptığımız her işi özenle ve aşk ile yapabilmektir. Bir tutam özveri, bir tutam umut, bir tutam mutluluk ve çokça aşk... Ölçüler elbette bizde gizli. Etkinliğiniz ne olursa olsun, şirket yemekleri adresiniz Şenol Kolcuoğlu olarak noktalansın.