Özel Gün Yemekleri

Özel Gün Yemekleri

‘’Eğer bir ağacın en tepesinde bulunan yapraklardan bir kısmı sararmışsa, bu sararmada, o ağacın köklerinin farkında olduğu sinsi bir tasvip, bir kabul vardır’’. Sözü ile daha önce karşılaştınız mı bilinmez lakin bu söz işletme kültürüne dair çok önemli ayrıntıları içerisinde barındırdığı aşikârdır. Bir işletme yapısı içerisine dâhil olan insanlar hep bir amaca ulaşmak için bir araya toplanırlar. En küçük işletme yapısından en büyük işletme yapısına kadar düzen aynı şekilde işlese de bir araya geliş amaçlara göre farklılık göstermektedir. Amaçların gerçekleştirilmesi için ise; ekip ruhuna, işbirliğine, paylaşılan ortak değerlere yani bir işletme kültürüne ihtiyaç vardır. Örnek bir işletme kültürün oluşumu olan Şenol Kolcuoğlu, deneyimsel lezzetleri ile dillere destan olurken özel gün yemekleri ile adeta bir masalın gerçekliğe yansıyan fragmanını sunmaktadır.

Yemek yapabilme kabiliyetinin her ne kadar aşkla şekillendiğini biliyor olsak da özel gün yemekleri söz konusu olduğunda heyecanın doruklarını görmemek mümkün değildir. Heyecanımız işimize duyduğumuz aşkın bir yansıması olsa da konusunu ettiğimiz ekip ruhu ve işletme kültürü en zorlu davetlerimizin bile bir festival havasında geçmesine neden olmaktadır.

Her zamanki aşkla hazırlanan ve pişen özel gün yemekleri, sevgi ile süslenirken aslında sizleri bir sunuş ile değil bir benimseyişle tekrardan selamlıyoruz. Çünkü Şenol Kolcuoğlu, herkesi değil sizi yansıtıyor. Her zaman en özele hitap etme prensibimiz özel gün yemekleri gündeminde de yerini korusa da varlığımızın gücünü bir selamınızdan alıyoruz.

Biliyoruz ki, tohum düştüğü toprağa göre yetişir. En özel tohumları, leziz kokular ile bezerken hep ‘o aşkla’ mutfağa giriyoruz.